O firmie

NPLAY

NPLAY to spółka dynamicznie działająca w obszarze kompleksowego projektowania i  budowy sieci telekomunikacyjnych oraz outsourcingu procesów biznesowych operatorów telekomunikacyjnych.

Historia firmy rozpoczęła się w 2008 roku. Początkowo NPLAY zaprojektowała i wybudowała w Lublinie własną sieć telekomunikacyjną o zasięgu 55 tysięcy punktów adresowych, dla których świadczyła usługi jako jeden z pierwszych lokalnych operatorów. Kolejnym etapem rozwoju było rozszerzenie działalności na rynek ogólnopolski, gdzie dla największych operatorów w Polsce spółka zrealizowała kontrakty o łącznej wartości 112 mln złotych podłączając 140 tysięcy punktów adresowych.

Obecnie na obszarze województwa lubelskiego NPLAY  realizuje kontrakt polegający na projektowaniu i budowie sieci światłowodowej w ramach  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego Internetu.

Firma kontynuuje również współpracę z operatorem Orange Polska S.A.  w zakresie kompleksowego wykonywania kolejnych inwestycji.

Dodatkowo NPLAY wspiera swoimi zasobami lokalne ISP zarządzając obsługą instalacji abonenckich na terenie Warszawy-Wesołej oraz w Sulejówku.


Na co dzień spółka współpracuje z kilkudziesięcioma partnerami B2B oraz wiodącymi koncernami działającymi na rynkach globalnych w zakresie produkcji i dystrybucji technologii światłowodowych.